Gminny portal informacyjny

Gminny portal informacyjny

Nagrody Gminy Kije
Oficjalny kanał Gminy Kije
Oferta inwestycyjna
Kolędy i pastorałki
Gmina Kije w mediach

Zapraszamy do galerii

Dzisiaj jest: 31 Październik 2014 Imieniny obchodzą:
 

Gmina Kije

Kolejne ciekawe spotkanie w KASZTELANII PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 marca 2014 00:00

Spotkanie ze strazakami w Kasztelanii_54

20 marca 2014 roku w Samorządowej Instytucji Kultury KASZTELANIA w Kijach odbyło się bardzo ciekawe spotkanie dzieci z ZPO w Kijach ze strażakami z tutejszej jednostki. Głównym tematem spotkania było ogólnie pojęte bezpieczeństwo. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zachowywać się podczas różnego rodzaju zagrożeń /wypadek drogowy, pożar/. Każdy otrzymał odblaskową kamizelkę, opaskę na rękę oraz breloczek. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponują strażacy z OSP Kije. Każdy mógł wejść do wozu bojowego, przymierzyć mundur i hełm strażacki.

Działania edukacyjne prowadzone przez strażaków z Kij, są ważnym elementem ich działalności i z pewnością  przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w Gminie Kije.

 

Udostępnij
 
Informacja PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2014 11:33

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, posiadamy jeszcze wolne miejsca na kurs:

?Obsługa kas fiskalnych"

Kurs odbędzie się w dniach 27.06.2014r. (piątek)- 28.06.2014 (sobota) w budynku ZDZ w Chmielniku przy ul. Mielczarskiego 7

Koszt kursu: 200 zł/osoba

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy oraz prosimy o kontakt.

O uczestnictwie w kursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje udzielane są w godz. od 8.00 do 16.00, pod nr tel. 41 354 10 03 lub 41 354 27 07.

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Ośrodka Kształcenia Zawodowego
w Chmielniku

Udostępnij
 
Świętokrzyskie Nagrody Kultury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
piątek, 24 października 2014 14:43

Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów Świętokrzyskiej Nagrody Kultury znalazł się dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury KASZTELANIA w Kijach Andrzej Żądło. Traktujemy to, jako wyróżnienie dla pracy całego zespołu Kasztelanii i dokonań Samorządu Gminy Kije w dziedzinie kultury .

Informacja z: Polskie Radio Kielce, foto Echo Dnia:
16 osób i trzy zespoły otrzymały Świętokrzyskie Nagrody Kultury 2014. Wyróżnienia każdego roku przyznaje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Otrzymują je artyści, animatorzy i instytucje, które poprzez swoją działalność upowszechniają kulturę w kraju i za granicą. Laureaci otrzymują dyplomy i nagrody finansowe"
Andrzej Żądło –  dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach, poprzednio dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Znany animator kultury na Ponidziu, kompozytor, założyciel licznych zespołów  muzycznych i kabaretowych. Zdobywca nagród na przeglądzie PAKA w Krakowie i kilku festiwalach, w tym folklorystycznych i kabaretowych. Pomysłodawca  i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” oraz Świętokrzyskiego Przeglądu Pieśni Ludowej „Ciżbą śpiewane” na zamku w Kijach.

 

Udostępnij
 
NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII H. SIENKIEWICZA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
środa, 10 września 2014 15:15

 

 

Korzystając z zaproszenia Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, Wójt Gminy Kije - Krzysztof Słonina, przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej i Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach zorganizował kolejną odsłonę Narodowego Czytania. Akcja odbyła się w całej Polsce 6 września 2014.

 

Udostępnij
Więcej…
 
Ognisko w Umianowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
czwartek, 30 października 2014 08:49

Ognisko w Umianowicach_4

 

Dnia 15.10.2014r. na stacji w Umianowicach odbyło się ognisko dla dzieci biorących udział w konkursie na najlepszy paśnik dla zwierząt leśnych oraz w rywalizacji plastycznej: ,,Jeż - swój zwierz". Naszymi opiekunami w czasie tego wyjazdu były p. Anna Kobus i p. Wiesława Zając. Wycieczka odbyła się w godzinach szkolnych. Po dotarciu na miejsce długo oczekiwaliśmy na uczniów z Brześcia i Buska-Zdroju. W tym czasie oglądaliśmy konkursowe paśniki. Po przybyciu pozostałych grup zostaliśmy gorąco przywitani przez organizatora spotkania dyrektora szkoły w Busku-Zdroju p. D. Kumura. Nie mogło też zabraknąć pana Wójta K. Słoniny, który towarzyszy nam w czasie różnych imprez. Następnie ogłoszono wyniki konkursu. Z części plastycznej z naszej szkoły wygrały: Patrycja Siodłak z kl. V, Wiktoria Komodołowicz z kl. II i Lena Widlińska z kl. I. Spośród paśników trudno było wybrać najładniejszy, dlatego wszystkie szkoły zajęły I miejsca. Później zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Z powodu dużej ilości osób podzielono nas na trzy grupy: Kije, Brzeście i Busko-Zdrój. My- jako pierwsi - poszliśmy obejrzeć wóz strażacki. Inni w tym czasie smażyli kiełbaski i słuchali opowieści myśliwego o porożach zwierząt. Po posiłku posprzątaliśmy i podziękowaliśmy gospodarzom.

Wyjazd dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń, a nagroda w postaci ogniska wszystkich zachwyciła.

Podziwiamy też rodziców i członków rodzin za duże zaangażowanie w wykonanie paśników. Dziękujemy p. W. i Sz. Sobczykom, S. i R. Widlińskim i S. Widlińskiemu z Wierzbicy. Gdyby nie oni z pewnością paśniki nie wyglądałyby tak okazale.

Tekst zredagowały I. Jagodzka i M. Piotrowicz z kl. VI pod nadzorem p. B. Jaszczyk

Udostępnij
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 54
Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów WiejskichKapitał LudzkiWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack