Gminny portal informacyjny

Gminny portal informacyjny

 

 

  

Ochotnicza Straż Pożarna
Bibioteka


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

1 procent dla OPP

 

 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

 

E-świętokrzyskie

Ponidzie w obiektywie

  

Nagrody Gminy Kije
Oficjalny kanał Gminy Kije
Oferta inwestycyjna
Gmina Kije w mediach

Zapraszamy do galerii

Licznik Odwiedzin

Odsłon : 877713
Dzisiaj jest: 8 Luty 2016 Imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
 

Gmina Kije
Informacja Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2014 11:33

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, posiadamy jeszcze wolne miejsca na kurs:

?Obsługa kas fiskalnych"

Kurs odbędzie się w dniach 27.06.2014r. (piątek)- 28.06.2014 (sobota) w budynku ZDZ w Chmielniku przy ul. Mielczarskiego 7

Koszt kursu: 200 zł/osoba

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy oraz prosimy o kontakt.

O uczestnictwie w kursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje udzielane są w godz. od 8.00 do 16.00, pod nr tel. 41 354 10 03 lub 41 354 27 07.

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Ośrodka Kształcenia Zawodowego
w Chmielniku

 
WYBIERAM BIBLIOTEKĘ Drukuj Email
Wpisany przez GBP KIJE   
środa, 30 września 2015 09:46
b_500_500_16777215_0___images_stories_biblioteka_wybieram_biblioteke_2.jpg
Pod takim hasłem obchodzony był ,,Tydzień Bibliotek 2015’’, organizowany przez Stowarzyszenie  Bibliotekarzy  Polskich, które  również  ogłosiło  konkurs na najciekawsze  wydarzenie  organizowane  w ramach  programu  Tygodnia  Bibliotek.
Celem konkursu było min. promocja czytelnictwa i zainteresowanie książką, oraz  nowymi mediami komunikacji społecznej w szerokich kręgach. Gminna Biblioteka Publiczna w Kijach, przystąpiła do konkursu. Z satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że biblioteka znalazła się w gronie laureatów. Uroczyste wręczenie dyplomów wraz z pakietem książek odbyło się  w Centralnej  Bibliotece  Wojskowej,  podczas  X  Forum  Młodych  Bibliotekarzy.
Więcej…
 
Wizyta świętego Mikołaja w SP w Gartatowicach Drukuj Email
Wpisany przez bajt   
sobota, 05 grudnia 2015 23:04

b_500_500_16777215_0___images_stories_SP_GARTATOWICE_mikolaj_DSCN9064.JPG

Święty Mikołaj, zjawił się w Szkole w Gartatowicach już z samego rana. Spacerował po szkolnym korytarzu, rozmawiał z uczniami, częstował cukierkami dzieci oraz pracowników, przepytując oczywiście wszystkich, czy byli grzeczni. W czasie przerwy zagrał w ping-ponga z chłopcami, bo okazało się, że Mikołaj dba o kondycję i uprawia różne sporty!

Dzieci w oddziale zerowym nasłuchiwały, czy dzwoneczki Mikołaja nie odezwą się pod drzwiami ich klasy. Miły gość przyniósł ogromny worek z prezentami, po które odważnie wychodziły wszystkie maluchy zachęcane przez wychowawczynię panią Lidię Adamowską.

Po pożegnaniu Mikołaja na twarzach dzieci długo gościł jeszcze uśmiech. Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku!

 

Więcej…
 
PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014 - 2020 Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
czwartek, 15 października 2015 14:26

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca lutego 2016 roku w Gminie Kije osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca lutego 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

 
Urząd Gminy w Kijach ogłasza Drukuj Email
Wpisany przez bajt   
piątek, 15 stycznia 2016 11:52

Nabór wniosków dla osób fizycznych zainteresowanych  uczestnictwem w realizacji Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kije w 2016 roku.
Wnioski  należy składać do dnia 29 stycznia  2016 r.  w Urzędzie Gminy w Kijach pokój nr 12. Druk wniosku dostępny jest w Urzędzie Gminy w Kijach pokój nr 12 oraz na stronie internetowej www.kije.pl
- zadanie zostanie zrealizowane pod warunkiem uzyskania dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.  
- we wniosku należy prawidłowo wskazać ilość m2 wyrobów azbestowych nie zaniżając ilości oraz stosując przy obliczeniu zasadę, iż 1 m2 płyty azbestowo-cementowej waży 11 kg.
- wysokość dofinansowania wynosić będzie do 85 % kosztów zadania.  Pozostałe 15 % kosztów ponosi właściciel nieruchomości biorący udział   w programie usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.
Prace polegające na usunięciu wyrobów azbestowych i zdeponowaniu na specjalistycznym składowisku wykona firma wybrana przez gminę w drodze rozpoznania rynku.
Uwaga ! Nie udziela się dofinansowania do zakupu nowego pokrycia dachowego.

Wniosek.pdf

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 118
Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów WiejskichKapitał LudzkiWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack