Gminny portal informacyjny

Gminny portal informacyjny

Nagrody Gminy Kije
Oficjalny kanał Gminy Kije
Oferta inwestycyjna
Kolędy i pastorałki
Gmina Kije w mediach

Zapraszamy do galerii

Dzisiaj jest: 2 Sierpień 2014 Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan
 

Gmina Kije

Kolejne ciekawe spotkanie w KASZTELANII PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 marca 2014 00:00

Spotkanie ze strazakami w Kasztelanii_54

20 marca 2014 roku w Samorządowej Instytucji Kultury KASZTELANIA w Kijach odbyło się bardzo ciekawe spotkanie dzieci z ZPO w Kijach ze strażakami z tutejszej jednostki. Głównym tematem spotkania było ogólnie pojęte bezpieczeństwo. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zachowywać się podczas różnego rodzaju zagrożeń /wypadek drogowy, pożar/. Każdy otrzymał odblaskową kamizelkę, opaskę na rękę oraz breloczek. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponują strażacy z OSP Kije. Każdy mógł wejść do wozu bojowego, przymierzyć mundur i hełm strażacki.

Działania edukacyjne prowadzone przez strażaków z Kij, są ważnym elementem ich działalności i z pewnością  przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w Gminie Kije.

 

Udostępnij
 
Od czwartego roczku bez książeczki ani kroczku ? czytanie mądra rzecz PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 maja 2014 13:54

Od czwartego roczku_22

 

Uroczystość ?Od czwartego roczku bez książeczki ani kroczku", w 2014 r. gościła po raz siódmy w kalendarzu wydarzeń Wójta Gminy Krzysztofa Słoniny i Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Kijach wraz z Filiami. Zostały zaproszone wszystkie czterolatki z terenu gminy, wraz z rodzinami. Po raz pierwszy miejscem spotkania była Samorządowa Instytucja Kultury ?Kasztelania".
Zaproszenie na uroczystość przyjęli: Joanna Górska - Dyrektor d.s. współpracy Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Krzysztof Słonina - Wójt Gminy Kije, Anna Janas ? Sekretarz Urzędu Gminy w Kijach, Sławomir Wątroba ? Przewodniczący Komisji Kultury, Halina Panek - Instruktor metodyczny WBP w Kielcach, Agnieszka Dudek - Przewodnik z Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, ks. Grzegorz Nowakowski, Jolanta Opoka ? Dyrektor MiGBP w Pińczowie, Dorota Bębenek ? Dyrektor GBP w Michałowie, bibliotekarze powiatu pińczowskiego, Urszula Chrobot ? nauczyciel przedszkola.

 

Udostępnij
Więcej…
 
Kolejne zwycięstwo ULKS Włoszczowice w Ogólnopolskich Zawodów Łuczniczych w Suchedniowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 09:37

Zawody w Suchedniowie_8

 

Pięć złotych, cztery srebrne i cztery brązowe medale zdobyli zawodnicy ULKS Włoszczowice w Ogólnopolskich Zawodach Łuczniczych w Suchedniowie, które odbyły się 21 czerwca . W zawodach startowało ponad 70 łuczników z 7 klubów. W kategorii dzieci strzelających z łuku ?Apacz" wśród dziewcząt I miejsce wywalczyła Julia Cieśla, III miejsce Julia Tomaszek, wśród chłopców wygrał Jakub Długosz, II miejsce Daniel Baran. W kategorii łuków ?Orlik" I miejsce zajął Michał Bochniak z rewelacyjnym wynikiem 662 pkt., II miejsce Dominika Czechowska, III miejsce Szymon Czechowski.. Wśród młodziczek całe podium dla Włoszczowic I miejsce Justyna Lech, II miejsce Eliza Suchorab, III miejsce Eliza Starula, młodzicy II miejsce Tomasz Jaros, III miejsce Marcin Wójcik. Wśród młodziczek starszych Karolina Babiarska zajęła I miejsce.
Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej łucznicy z Włoszczowic nie mieli sobie równych, wygrywając po raz ósmy w tym roku.

 

Udostępnij
 
Informacja PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2014 11:33

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, posiadamy jeszcze wolne miejsca na kurs:

?Obsługa kas fiskalnych"

Kurs odbędzie się w dniach 27.06.2014r. (piątek)- 28.06.2014 (sobota) w budynku ZDZ w Chmielniku przy ul. Mielczarskiego 7

Koszt kursu: 200 zł/osoba

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy oraz prosimy o kontakt.

O uczestnictwie w kursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje udzielane są w godz. od 8.00 do 16.00, pod nr tel. 41 354 10 03 lub 41 354 27 07.

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Ośrodka Kształcenia Zawodowego
w Chmielniku

Udostępnij
 
Uruchomienie syren alarmowych - upamiętnienie 70. rocznicy Powstania Warszawskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
czwartek, 31 lipca 2014 09:00

OGŁOSZENIE

W dniu 1 sierpnia 2014 roku zostaną uruchomione syreny alarmowe, celem upamiętnienia 70. rocznicę Powstania Warszawskiego.

O godzinie 17.00 na jedną minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe w jednostkach OSP na terenie gminy Kije.

Udostępnij
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 41
Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów WiejskichKapitał LudzkiWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack