Gminny portal informacyjny

Gminny portal informacyjny

Nagrody Gminy Kije
Oficjalny kanał Gminy Kije
Oferta inwestycyjna
Kolędy i pastorałki
Gmina Kije w mediach

Zapraszamy do galerii

Dzisiaj jest: 29 Sierpień 2014 Imieniny obchodzą: Sabina, Beata, Jan
 

Gmina Kije

Kolejne ciekawe spotkanie w KASZTELANII PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 marca 2014 00:00

Spotkanie ze strazakami w Kasztelanii_54

20 marca 2014 roku w Samorządowej Instytucji Kultury KASZTELANIA w Kijach odbyło się bardzo ciekawe spotkanie dzieci z ZPO w Kijach ze strażakami z tutejszej jednostki. Głównym tematem spotkania było ogólnie pojęte bezpieczeństwo. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zachowywać się podczas różnego rodzaju zagrożeń /wypadek drogowy, pożar/. Każdy otrzymał odblaskową kamizelkę, opaskę na rękę oraz breloczek. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponują strażacy z OSP Kije. Każdy mógł wejść do wozu bojowego, przymierzyć mundur i hełm strażacki.

Działania edukacyjne prowadzone przez strażaków z Kij, są ważnym elementem ich działalności i z pewnością  przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w Gminie Kije.

 

Udostępnij
 
Od czwartego roczku bez książeczki ani kroczku ? czytanie mądra rzecz PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 maja 2014 13:54

Od czwartego roczku_22

 

Uroczystość ?Od czwartego roczku bez książeczki ani kroczku", w 2014 r. gościła po raz siódmy w kalendarzu wydarzeń Wójta Gminy Krzysztofa Słoniny i Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Kijach wraz z Filiami. Zostały zaproszone wszystkie czterolatki z terenu gminy, wraz z rodzinami. Po raz pierwszy miejscem spotkania była Samorządowa Instytucja Kultury ?Kasztelania".
Zaproszenie na uroczystość przyjęli: Joanna Górska - Dyrektor d.s. współpracy Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Krzysztof Słonina - Wójt Gminy Kije, Anna Janas ? Sekretarz Urzędu Gminy w Kijach, Sławomir Wątroba ? Przewodniczący Komisji Kultury, Halina Panek - Instruktor metodyczny WBP w Kielcach, Agnieszka Dudek - Przewodnik z Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, ks. Grzegorz Nowakowski, Jolanta Opoka ? Dyrektor MiGBP w Pińczowie, Dorota Bębenek ? Dyrektor GBP w Michałowie, bibliotekarze powiatu pińczowskiego, Urszula Chrobot ? nauczyciel przedszkola.

 

Udostępnij
Więcej…
 
Kolejna wygrana Rafała Wójcika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Woźniczko   
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 16:24

Rok 2014 to niewątpliwie najlepszy rok w karierze tego młodego łucznika z Włoszczowic. Tydzień temu Rafał został w-ce Mistrzem LZS-u, a w ostatni weekend startując w Bydgoszczy  wygrał Turniej Klasyfikacyjny do Kadry Polski. To kolejny bardzo dobry występ  zawodnika ULKS Włoszczowice, podopiecznego trenera Grzegorza Woźniczko.  Rafał Wójcik, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów swoimi występami coraz wyraźniej zgłasza chęć włączenia się do rywalizacji w roku 2015 o kwalifikację olimpijską.

Udostępnij
 
Informacja PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2014 11:33

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, posiadamy jeszcze wolne miejsca na kurs:

?Obsługa kas fiskalnych"

Kurs odbędzie się w dniach 27.06.2014r. (piątek)- 28.06.2014 (sobota) w budynku ZDZ w Chmielniku przy ul. Mielczarskiego 7

Koszt kursu: 200 zł/osoba

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy oraz prosimy o kontakt.

O uczestnictwie w kursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje udzielane są w godz. od 8.00 do 16.00, pod nr tel. 41 354 10 03 lub 41 354 27 07.

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Ośrodka Kształcenia Zawodowego
w Chmielniku

Udostępnij
 
Wieniec z Włoszczowic najpiękniejszy w gminie Kije PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
środa, 27 sierpnia 2014 11:06

Dożynki_85

W Kijach nabożeństwo dziękczynne odprawione zostało w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła a celebrował je ksiądz Wiesław Kita – proboszcz kijskiej parafii.

W nabożeństwie uczestniczyli starostowie dożynek Danuta Banasik z Gołuchowa i Janusz Mentel z Gartatowic, włodarze gminy – wójt Krzysztof Słonina i przewodniczący rady Gminy Ryszard Chrobot, a także marszałek województwa Adam Jarubas, delegacje wieńcowe z Kół Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe straży pożarnych.

Po liturgii wszyscy mieszkańcy gminy i bardzo licznie przybyli goście spoza gminy spotkali się w amfiteatrze Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania. Tutaj odbył się cały bogaty ceremoniał prezentacji i ośpiewania wieńców a potem wielki przegląd Pieśni Ludowej pod hasłem "Ciżbą Śpiwanie” z udziałem zespołów z całego województwa.

Przegląd zorganizowano dla uczczenia obchodzonego właśnie Roku Oskara Kolnerga a prezentem dla laureata , oprócz nagrody pieniężnej był grawerton z podobizną wielkiego badacza autorstwa Aleksandra Walijewskiego z Umianowic. Gwiazdą dożynkowego wieczoru w Kijach była kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy a dożynkowy wieczór zakończyła wspólna zabawa taneczna.

Źródło:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140824/POWIAT0108/140829379

 

Udostępnij
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 44
Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów WiejskichKapitał LudzkiWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack